Cilesti tarvitamise kõrvalnähud 14.01.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere ! Tarvitan neljandat kuud järjest Cilesti tablette ja mul on mure,kuna minu seksuaalsus on langenud niivõrd, et vahekorrad valmistavad tõelise katsumuse minu jaoks. Varem pole kunagi midagi sellist ette tulnud,et mees mind ei huvita, olin ikka isegi aktiivsem pool ja nautisin seksi väga, nüüd pole mul mehele muud õelda kui et olen väsinud,jääme parem magama. Olukord on täiesti hull, mul ei teki päeva jooksul kordagi mõtet vahekorrast, olen nende rohtude võtmise ajal lisaks ka uimane, söögiisu on tohutult tõusnud,eriti just õhtuti, tunnen end kohutavalt! Ainuke hea asi nende tablettide juures on see,et nad korrastavad tsüklit, kuid kas pean maksma sellega,et ei saa enam nautida normaalset seksuaalelu. Ja veel, kui ühe kuu tabletiports otsa saab, siis tunnen ma end mõned päevad endisena, aga siis algab ju veritsus ja ei saa jälle seksist naudingut. Olen 36 aastane kahe lapse ema, abielus mingeid konflikte ei ole olnud.

Lugupidamisega, Anu .

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Tere Anu!

Teie kirjeldatud kõrvaltoimed on leidnud kinnitust ka uuringutel. Kui elukvaliteet on langenud ja häirib Teid, võiksite mõelda muudele soovimatust rasedusest hoidumise meetoditele: emakasisene vahend ehk spiraal, emakasisene süsteem ehk hormoonspiraal ja steriliseerimine kas teil või abikaasal. Konsulteerige naistearstiga. Lahendusi on mitmeid.

Naistearst G.Litter