sõlmed kubemes 25.06.10 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
mure järgmine: olen sünnitanud naine, viimane sünnitus mais 2009, alates 2009 a juulist Mirena, rinnaga toitmise lõpetasin selle aasta mais. Veebruaris avastasin vasakul vaagnas puusakondi juures kõvad valutud üpris suured sõlmed, nn sõlmekett kulgeb kuni emakani/häbemeni. Vahepeal muutuvad sõlmed nagu veidi väiksemaks aga päris ära ei kao kunagi. Esimesed päevad olid mai lõpus, eelnevalt muutus voolus hallikas-pruunikas-roosaks, tükiliseks, vahekord enne päevi valulik, päevade pikkus oli ca 8 päeva, vererohkemaid päevi neist 4-5, mil pidin sidemeid kasutama. Enne päevi olid valud alakõhus ja seljas, vahepeal löid tervad valusööstud vasakule kubemesse, eriti just püsti tõustes. Olen märganud veebruarist alates, et vahel on vooluses mõned üksikud veretäpid. Nüüd on tulemas teised päevad ja kõik kordub taas... veebruaris tehtud PAP-test oli korras, samuti mais tehtud tupeproov. Millega võib tegemist olla, mures just nende sõlmede pärast, on need tsüstid? Lümfisõmed need ei ole, viimased on ca 1,5 cm pikkused, tehtud hiljuti kompuutertomograafia kõhukoopast ja väikevaagnast veresoontekirurgi poolt.
Vastust ootama jäädes,
Margit

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Soovitan Teil pöörduda günekoloogi poole,kes Teile emakasisese vahendi paigaldas.Oleks vaja teha ultraheliuuring,kontrollimaks,kas spiraal on korralikult emakaõõnes.Teoreetiliselt võib üks spiraalihaar olla müomeetriumis,pöhjustades seal põletikulist protsessi.Ka oleks vaja seda sõlmeketti kontrollida.Edu soovides,Maie Väli