Emakas polüüp 18.06.10 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Käisin günekoloogi vastuvõtul probleemiga, et enne menstruatsiooni, kui õige veritsus hakkab, määrib 4-5 päeva . Ultrahelis selgus, et on mingi polüüp. Arst andis Duphastoni ravi esialgu ja vaatab siis, kas kaob ära või mitte, et edasi uurida. Mis on polüüp? Kas tõesti Duphastoniga saab midagi teha? Kas ma peaksin kohe kirurgilise abi poole pöörduma? Kas polüüp on healoomuline?
Tänud!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Tegemist võib olla endomeetriumi polüübiga või polüpoosiga ehk emaka limaskesta polüübiga. Kuna olete 31, siis on see polüüp kindlasti healoomuline.
Sünnitamata naistel ja noortel naistel on valikmeetodiks hüsteroskoopia, narkoosis nn. toruga emaka õõnde vaatamine, mille käigus saab kontrollida emaka õõnt, limaskesta, eemaldada polüüpjad vohandid ja saata need uuringule.
Kui pat. histoloogiliselt on kinnitud diagnoos endomeetriumi polüüp või polüpoos või hüperplaasia, siis on näidustatud ravi kollakeha hormooniga ehk Duphastoniga. Selle ravi ajal ei ole kaitset soovimatu raseduse vastu.
Vahel on polüüpjad paksenemised ka antibeebipillide tarvitamise ajal.
G.Litter, www.naistearst.ee, hetkel Maarjamäelt