Valud ja segadus päevadega 13.01.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere päevast doktor! Lühidal oma murest..eelmisest kuust lõpetasin rasestumis vastaste pillide tri-regol)võtmise sooviga rasestuda. Detsembris olid päevad 02.12.01 - järgmised algasid 08.01.02 ja kestsid kaks päeva.Vereeritus oli väga vähene, aga hirmsate valudega (lausa krampidega alakõhus ja näriva valuga alaseljas) 10,11,12 ei määrinud mitte kõige vähematki ,kuid valutas natuke endiselt.13.01 hommikul määrib vähekene ja valud on endiselt tugevad.Millega on tegemist? Kas peale tablettide võtmise lõpetamist on see normaane.Raseduse tundemärke nagu pole enam,enne mentstruatsiooni algust olid küll rinnad valulikud ja imelikud isud ,mis võisid ju olla ka puhtalt lootusest rasestuda.Enne tablettidega lõpetamist käisin günekoloogi vastuvõtul kontroolimas kas küik on korras,Tehti mitmed analüüsid (klamüüdia jne) ja läbivaatus. Kõik oli igati korras. Millest need valud ja imelikud päevad?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Tere!

Rasedus võib saabuda kohe pillide lõpetamise järgsel tsüklil, mille tundemärgiks on menstruatsiooni peetus, kuid on normaalne, kui kulub rohkem aega. Kui Te aasta jooksul ei rasestu , ei hoidu ja elate regulaarset suguelu - tuleks alustada uuringuid. Pillidel on menstruatsiooni lühendav toime, mis võib kesta mõned tsüklid.

Valu kestmine ja kordumine ning määriv voolus ei ole normaalne, peaksite pöörduma naistearstile. Hommikusest uriinist võiksite enne teha rasedustesti.

Naistearst G.Litter