Rohke vereeritus 11.06.10 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Duphastoni kuur lõppes 15. märtsil. Pärast Teie vastuvõttu 19.aprillil olid
mul 30. aprillist 10 päeva kestnud mens, mis eriti vererohkeks
muutus 6.-8. päeval, ja 28. maist 5-päevane mens, kus teine päev
oli väga vererohke ja pöördusin erakorralise meditsiini osakonda Tartus, kust sain
retsepti Dezaminooksütotsiini ja Cyklocaproni tablettidele. Pärast seda vereeritus vähenes. Ultraheli näitas 3 cm
tsüsti munasarjas. Vere hemoglobiinisisaldus oli 4 juunil langenud 116-lt 103-le. 10.juunil algas vereeritus uuesti. Mida teha?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Loodetavasti tarvitasite T.Duphastoni õigesti, m tsükli 15.-24. päevani 1 tbl. päevas 10 päeva järjest. Kui te ei suitseta, siis hemoglobiini väärtus 103 näitab vähest kehvveresust verejooksu tüsistusena. Tuleb selgitada põhjus ja ravida põhjust. See on selge, et tegemist on üleminekuea tsüklihäirega. Täpsustada saaks günekoloogilise ultraheliuuringuga emaka limaskesta paksuse ja kahtluse hüperplaasiale.
Soovitused: jätkake ravi T.Duphastoniga, suure tõenäosusega tuleks tõsta ravimi annust. Kehvveresuse raviks ostke apteegist T. Retaferi, mida tarvitage õpetuse järgi, 1 kapsel ööpäevas. Sööge rauarikkaid toiduaineid, n. punast liha, maksa, verivorsti jm. Menstruatsiooni ajal võib tarvitada Cyclocaproni.
Soovitan tulla korduvale vastuvõtule. Puhkan 23.06.-20.07. Aja saab broneerida juulisse. Saatke minu töömeilile oma isikukood.
G.Litter, www.naistearst.ee, Maarjamäelt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

Hüsteroskoopia

Tere.
Olen 42.a., hiljuti (3.10)tehti mulle hüsteroskoopiline op., kus emaka eesseinast eemaldati polüüpjas moodustis, histoloogilist vastust peab veel ootama. Kas esimene mens.võib nüüd väga vererohke ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere,
emakaõõne polüüp põhjustab sageli pikka veritsust menstruatsiooni ajal ja see probleem laheneb peale polüübi eemaldamist. Peale hüsteroskoopilist operatsiooni võib vähest veritsust esineda ...

Loe edasi

Jälle päevad?

Tere,
viimane menses oli 29. novembril, seega järgmine peaks tulema alles kuu lõpus, siiamaani kogu aeg olnud nagu kellavärk. Ei kasuta mingeid pille, pole kunagi kasutanud ka. Eile tundsin tuttavlikku ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere,
tsükli keskel (2 nädalat enne oodatavat menstruatsiooni) tekkiv vereeritus ja kõhuvalu on kõige sagedamini seotud ovulatsiooniga. See kuulub niiöelda hormonaalsete tsüklihäirete hulka, mille ...

Loe edasi

hormoonspiraal

Tere!
Olen 37 aastane naine, kolme lapse ema. Kuna arvame, et kolm last on peres paras arv :), siis pärast viimase lapse sündi (1,5 aastat tagasi) lasin paigaldada Mirena hormoonspiraali. Olen sellega ...

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Tere. Hormoonspiraaliga on vereeritus reeglina vähene ja sageli korra kuus mõned päevad. KUi vahepeal on ka määrimist nagu teil ja spiraaliga on kõik korras günekoloogi juures, siisi arvan, et see on ...

Loe edasi

"päevad!

tere!
Olen 45.a. naine ja kogu elu olnud mures päevadega väga rohke ja pikaajalise vooluse pärast (7 päeva, neist 3 esimest päeva eriti rohke).Kunagi aastaid tagasi soovitas arst süsti, mis leevendaks ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere,
soovitan Teile hormonaalset emakasisest vahendit "Mirena", tänu millele jäävad menstruatsioonid lühemaks ja vereeritus väheneb oluliselt. Seda aga juba peale reisi, sest esimestel kuudel peale ...

Loe edasi

pidev kahtlane vereeritus tupest

Tere! Olen pikemat aega hädas imeliku pruunika vereeritusega tupes. 2 kuud tagasi soorutasin abordi. Peale seda oli menstruatsioon ära, aga nüüd olen hädas taolise murega. Kuu aega peale aborti kasutasin ...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Küsija!
Vajate reaalset naistearsti konsultatsiooni.
Kirjeldatud andmeid on liiga vähe.

Loe edasi

diane35

Tere,
olen 20 aastane naine ja veidi üle aasta tagasi hakkasin kasutama diane35, sest meessuguhormoonide tase oli natuke liiga kõrge ja arst leidis munasarjast tsüstitaolise moodustise. Enne tablettide ...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Küsija !
Teil on õigus, peaksite tarvitama Diane-35 seni, kuni soovite rasestuda ja sünnitada. Preparaat on Teile raviks ja hoidumiseks soovimatust rasedusest. Te olete sündinud sellise ...

Loe edasi

menstruatsioon

Kasutan 4-dat kuud järjest Diane-35. Uut lehte alustasin 7-dal detsembril. Päevad on selle rohu kasutamisel alanud 5-6 tabletivabal päeval. Vereeritus on üpris rohke( enamsti olid nad ikka suhteliselt ...

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Kui vereeritus püsib ja on väga vererohke rasestumisvastaste tablettide kasutamise foonil, siis pööruge arsti poole. Võimalik, et vajate lisauuriguid (gün. läbivaatus, ultraheli). Diane-35 sisaldab gestageense ...

Loe edasi

Menstruatsioon "tükiline"

Millest võib olla põhjustatud nn. "tükiline" menstruaalveri? Mul on see olnud suuremal ja vähemal määral algusest saadik (ca 12 a). Olen 26 aastane ja sünnitanud ei ole. Günekoloog ütleb, et tegu on ilmselt ...

Vastas dr Aire Sekavin

Oleks vaja teada, kas Teil on vererohke menstruatsioon, kus verd tuleb rohkelt ja hüüvetena (see ei ole normaalne ja vajab edasisi uuringuid ja ravi) või on tegemist sellega, et menstruatsiooni ajal sidemele ...

Loe edasi

menstruatsioon

Tere! Olen 31 aastane ja umbes aasta püüdnud rasestuda. Eelmisel aastal toimus raseduse katkemine 11 nädalal. Küsimus selline, et viimasel kahel kuul on mul tsükkel veninud 38 päevaseks ja teisel päeval ...

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Normaalne menstruatsioonitsükli pikkus on igal naisel erinev. Kõige sagedamini on tsükli pikkuseks 26-28 päeva. Normiks peetakse kui tsükkel on kõige lühem kuni 21 päeva ja pikemaks normiks 35 päeva. ...

Loe edasi

menstruatsioonihäired

Menstruatsioon on olnud kogu aeg samasugune - alati 7 päeva ja rohke vereeritus, mõnikord ka vereklimpidega. Pole arsti poole pöördunud, kuna mingit valu ega muid ebameeldivusi pole tundnud, kuid äkki ...

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tõenäoliselt teil midagi viga ei ole,kuid selleks,et välistada mingeid haigusi- pöörduge siiski oma arsti poole.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi