Jeanine pillid ja vähene menstruatsiooniaegne vereeritus 27.05.10 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Mul on selline probleem, et olen võtnud pille juba peaaegu 1,5 aastat. Päevad on käinud regulaarselt ja kestnud kusagil 3 - 4 päeva, märtsis olid veel tavapärasemast natuke vererohkemad. Nüüd aga, aprillis ja mais, on olnud väga verevaesed päevad, põhiliselt ainult määrimine, viimane päevadelaadne määrimine oli nüüd 2 päeva ja praktiliselt midagi ei tulnud. Võtan Jeanine pille, pole kordagi vahele jätnud, võtnud olen alati õigel ajal. Kas peaksin kartma rasedust? Mis võiks veel selle põhjuseks olla?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere.
Sageli üle aasta nede pillide(Jeanine) kasutamisel tulevad mensesed vähema verega ja isegi harvadel juhtudel vereeritus päris ära jääda. Rasedsust kartma ei pea, kui võtate pille skeemi järgi. Kui lõpetate pillide võtmise, siis verehulk taastub. Kui häirib nt eriti vähene verehulk või eriti menstruarsioonide ärajäämine, siis vahetage pille, enamus pillidest menstruatsiooni ärajäämist pole. Enamus pillide korral küll verehulk pisut väheneb. Ülle Kadastik