Mädapunn rinnal 27.04.10 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Paar nädalat tagasi tekkis mu parema rinna nibuvälja kõrvale valulik punn (punakat-lillakat värvi, mäda on sees). Arvatavasti on tegemist sisse kasvanud karvaga, kuna tumedam karv kumab läbi punni (olen seda karva vahel harva maha lõiganud). Pigistada ei ole julgenud, olen puhastanud saialilletinktuuriga. Lootsin, et kaob ehk ise ära, kuid juba mitu nädalat pole punetus kadunud. Mida peaksin tegema, kui punn ise ära ei kao? Pabistan väga selliste asjade pärast.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
selline karvanääpsu põletikuline kolle (follikuliit) tuleb avada, et mäda saaks välja tulla. Soovitan pöörduda nahaarsti poole.
dr.Katrin Seemen