Pikk menstruatsioon 20.04.10 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen mures juba peaaegu pool aastat pikale veniva menstruatsiooniga. Õigemini menstruatsioon tavalises mõttes ei kesta kaua - umbes 5 päeva, aga sellele järgneb veel 6-7 päeva verine voolus. Viimasel ajal on sellele nn järelmenstruatsiooni voolusele ka lisandunud suuremad verekiud. Nii et kokku ligi 14 päeva menstruatsiooni. Ultraheli näitas ühte kollaskeha tsüsti ja arst arvas, et kui asi üle ei lähe, peaks võtma pille. Endal ei ole pillide vastu midagi, aga on tekkinud küsimus, kas tsüst võib ikka taolist pikka menstruatsiooni põhjustada? Äkki võib mure olla milleski sellises, mida ei saa pelgalt ultraheli ja põletikuproovidega kindlaks teha?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kui põletikku ei ole, siis võiks arvata,, et tsüst põhjustab antud kaebusi. Pillide ravi esialgu 2-3 kuud peaks piisama. Teadmata on teie vanus, sageli tekivad tsüklihäired prekliimaksis ja ka varem , selle foonil tekib tsüst. Ikkagi on hea ravi pillidega. Dr Kadastik