Mida teha Duphastoni kuuri järgselt? 28.03.10 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Käisin augusti lõpus Teie vastuvõtul. Seejärel katkestasin Teie soovitusel Belara kuuri ja Te määrasite mulle 4 kuuks Duphastoni tsükli 15-24 päevani. Belara kuuri järel jäi üks menstruatsioon vahele ja nov lõpus oli äärmiselt vererohke menstruatsioon. Järgnevad menstruatsioonid on olnud tavapärase vere hulgaga, aga siiski suurte vereklompidega. Pärast kuuri lõppemist pidin tegema perearsti juures vereproovi. Vereproovi tulemused on järgmised Hematocrit 36.6%, Hemoglobin 11.6 g/dl, MCHC 31.7 g/dl Mida ma pean edasi tegema?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Õige vastus on, peate broneerima aja vastuvõtule. Tegemist on algava üleminekuea tüüpiliste kaebustega: menstruaaltsükli häiretega, verejooksudega jpm.-ga. Enne kui langeb hormoon östrogeen, mis põhjustab kuumahoogusid jm. klimakteerilisi kaebusi, langeb kollakeha hormoon. Seetõttu tekib menstruatsioonide korrapäratus, menstruatsioonide peetused, emaka limaskesta paksenemine ja verejooksud. Günekoloogilise ultraheliuuringuga saab mõõta emaka õõne limaskesta paksust ja ordineerida ravi T.Duphastoniga. Kaebuste süvenemisel ja vastunäidustuste puudumisel on võimalik rakendada hormoonasendusravi. Eelnevalt on vajalikud uuringud. Kuna olete 50-aastane, siis olete nii PAP testi sõeluuringu kui ka mammograafia sõeluuringute plaanis: http://www.haigekassa.ee/ennetus. Oodake kutseid ja käige sõeluuringutel. Kui kaebused süvenevad, siis võite pöörduda sõeluuringutele ka varem. Koos vastustega tulge vastuvõtule. Aja saate ööpäev läbi broneerida online teel või selle häire puhul eposti teel. Visiiditasu 50.-.
G.Litter, www.naistearst.ee