Veritsus enne päevade algust 28.03.10 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 24, rase pole olnud, hormonaalseid rasedusvastaseid vahendeid ei kasuta, püsipartner (kasutame kondoomi) ning teadaolevalt pole ka suguhaigusi esinenud.
Probleem on selles, et ~10 päeva enne päevade algust hakkas tulema sellist roosakaspruuni voolust, vahel, kui tuleb natuke rohkem, on veretaoline. Võrreldes tavalise valgevoolusega on seda natuke rohkem, kuid mitte nii palju, kui päevade ajal veritsedes. Valusid ega muid tundmusi ei ole.
Olen lugenud siin olevaid vanemaid küsimusi-vastuseid ja tavaliselt on arstid sellistel puhkudel soovitanud oodata päevad ära ning minna arsti juurde siis, kui peale päevade lõppu ikka sama asi jätkub. Kas peaksin samuti toimetama või peaks kiiremas korras arsti poole pöörduma, kuna tegemist on sisuliselt ikkagi verekaotusega? Ette tänades,
L.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
tsüklivälise veritsuse võimalike põhjusi on palju. Igal juhul soovitan pöörduda arsti poole, et teha vajalikud analüüsid ja ultraheli uuring. Võimalusel pöörduda kas lähiajall enne menstruatsiooni algust või vahetult peale menstruatsiooni lõppu.
Parimate soovidega, K.Seemen