tupeküünlad imetamise ajal 20.03.10 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Sünnitasin u 2,5 kuud tagasi ning hiljuti käisin naistearsti juures kontrollis. PAP analüüs oli korras, kuid nädal aega hiljem kolposkoopias vaatas arst, et ikkagi on tupepõletik ning kirjutas mulle tupeküünlad: Flagyl 500 mg.
Hetkel aga imetan last ning lugesin infolehelt, et imetamise ajal ei ole soovitav neid kasutada. Mida peaksin tegema? Milline on teie kogemus, kas imetavad emad kasutavad tupeküünlaid? Kas need võiksid kuidagi mõjutada läbi rinnapiima ka last? Ning kas on olulist vahet, millise firma tupeküünlaid kasutada imetamise ajal? Olen kasutanud enne rasedust varemalt ka selliseid tupeküünlaid nagu: Klotrimasool 100 mg ning raseduse ajal: Canifug Cremolum 100 Kombi. Kui üldse, siis mis oleks mõistlikum variant?
Ette tänades,
L.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
Flagyli tupekuulide kasutamisel eritub vereringesse 20% toimeainest(metronidazolist). Ehkki rinnapiima jõuab vaid väike kogus metronidazolist, pole selle kasutamine imetamise ajal soovitav. Tupepõletike ravis kasutatakse erinevaid toimeaineid sisaldavaid tupekuule( seenevastased , antibakteriaalsed). Imetamise ajal on Metronidazoli sisaldav tuperavi vajalik vaid väga kindlatel näidustutel(näieks kui muu ravi efektita). Soovitan esialgu kasutada apteegi käsimüügist saadavat tuperavi (Gynocaps).
Parimat,
Katrin Seemen