Alakõhuvalu 13.02.10 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Minul pikemat aega alakõhuvalu. Kõik uuringud tehtud. Veri korras. Laparoskoopia, mis näitas müoomi 1,5, mida ei lõigatud. Tehti KT uuring, mis näitas ka müoomi. Uuritud selga, mis ka korras. Kõige imelikum see, et valu annab tunda peale orgasmi ja siis mitu päeva peale seda. Kas peaksin vahekorrast loobuma? Valu tuim, nagu algaksid päevad. Millega võib tegu olla? Ette tänades.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! See ei ole imelik,et valu annab tunda peale orgasmi.Orgasmi ajal toimub veretulv emakasse ,müoomisõlm aga takistab vere tagasivoolu.1,5 cm diameetriga müoomisõlm on tõepoolest väike ja operatsiooni ei vaja.Kõige tüüpilisem müoomi sümptoom on emaka verejooks.Valu on suhteliselt hatvem sümptoom.Kuna müoom on vaagnapiirkonnas,siis võib see esile kutsuda survet sooltele ja kuseteedele,aga kutsub ka esile närvivalusid.Kui orgasmijärgne valu Teid kõige rohkem häirib,võiks võtta 1-2 nospa tabletti,mis mõjub spasmolüütikumina ja on müügil ka apteegi käsimüügis.Edu soovides,Maie Väli