sos pillid, valulik orgasm 27.08.09 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Lp Galina Litter
Olen 32a , 2 lapse ema. Tsükli pikkus keskmiselt 30 päeva. Viimane iga-aastane gün.kontroll oli 1,5 kuud tagasi. PAP test korras, ultrahelis nähti mikrotsüstilist munasarja, aga see pidavat olema norm. leid. See oli eelinfoks.
Kasutame mehega kondoomi. Ja seda aastaid ning edukalt. 26. juulil aga peale vahekorda tuli välja võttes kondoom pealt nii ära, et kondoom jäi sisse, servad siiski tupeavast peaaegu kogu ulatuses välja, 1 külg oli veidi tupes sees. Kuna oli minu arvutuste järgi ohtlik aeg, siis võtsin igaks juhuks escapelle tableti 1 tund pärast vahekorda.
2 nädala pärast , 9. aug , algasidki nn päevad (enne seda jäid rinnad rohkem valusaks kui tavaliselt). Päevad kestsid aga vaid 3 päeva ning vereeritus oli tunduvalt väiksem. Aga see pidavat olema vist normaalne, peale Sos-i?
Rinnad läksid väiksemaks tagasi, aga nibu ümbrused jäid väga hellaks, samuti päevade möödudes hakkasid jälle rinnad suurenema ja on tänaseks jälle väga valusad, tihked.
Olen teinud mitu rasedustesti (viimase eile), kõik on neg.
Kõige enam paneb mind aga muretsema see, et 2 viimast nädalat on orgasmi ajal alakõhus torked-nagu väikeste nõeltega torgiks. Enam tunnen seda vasakul pool, all kõhus. Mitte kunagi ei ole sellist asja olnud. Viimased korrad olen juba enne orgasmi pinges ja mõtted liiguvad sellele, kas nüüd jälle torkab kõhus..... ja kahjuks ongi see nii olnud.
Muidu kõhuvalu ei esine.
Ootan väga Teie vastust, kas tõesti võib SOS pill ka sellist asja tekitada?
Kuna minu enda arstile on järjekorrad 1-2 kuud, siis tema juurde aja broneerimine ei suudaks mind praegu lohutada.
Ilusat suve lõppu!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Teie kirja lugedes on tunda ärevust. Mida te kõige rohkem kardate, kas soovimatut rasedust, kas suguhaigusi või midagi veel?
Igasuguste tsükliväliste määrimiste ja alakõhuvalude korral peavad olema välistatud rasedus ja sugulisel teel levivad haigused.
Soovitused:
-korrake rasedusteste 1x nädalas hommikusest uriinist
-kui kahtlustate suguhaigusi, siis minge suguhaiguste tasulisele kasvõi anonüümsele kontrollile
-edaspidiseks oleks arukas valida kaasaegne soovimatust rasedusest hoidumise meetod: kui te ei suitseta ja olete terve, siis Nuvaring ja alates 35-eluaastast munajuhade sterilisatsioon
-kui teil on mikrotsüstilised munasarjad, siis võivad ovulatsioonid olla valulikud, selle raviks on komboineeritud vahendid, n. Nuvaring, väga hea
-tasulistele vastuvõttudele saate kiiremini, kui mure on suur, siis tuleb kasutada seda võimalust
-seniks märkige menstruatsioonide 1. päevad kalendrisse
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt