Menstruatsioonijärgne veritsemine 04.08.09 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

olen 25 a. naine ja ei ole kordagi sünnitanud ega teinud aborti. Praegu on probleem "plaanivälise" veritsusega. Eelmise aasta oktoobris alustasin esimese hormonaalse rasestumisvastase vahendina Nuvaringi kasutamist (seni olin kasutanud ainult kondoome), millega kaasnes väga aktiivne tupeseene vohamine ja esimesel kuul menstruatsioon otseselt justkui ei lõppenudki, samuti tekkis lööve alaseljale. Seoses tugevate meeleolumuutuste ja uue kestva veritsusega viiendal kasutuskuul lõpetasin Nuvaringi kasutamise ja asusin võtma Yarina pille (pärast kuuajast pausi hormonaalvahendite kasutamises). Pärast nelja kuud Yarina kasutamist sain uuesti seenevastast ravi Fluconazoli kapslitega (2 kapslit 1-nädalase vahega). Kaks päeva pärast teise kapsli võtmist algas menstruatsioon (nagu pidigi), kuid veritsus oli rohke ja väga tume, samuti olid vere sees justkui klombid vmt. Kas on võimalik, et toimus iseeneslik abort? Kas see võib lüüa organismi üldise funktsioneerimise mõnevõrra sassi?
Kuna läksin treeninglaagrisse, võtsin seekord kasutusele viimase üle jäänud Nuvaringi, mille aga pidin pärast kahte nädalat eemaldama, kuna esinesid taas tugevad tujumuutused, lööve alaseljal ja igapäevane mõningane veritsus. Pärast rõnga eemaldamist ei ole veritsemine lõppenud, vaid on läinud tugevamaks. Kas võib olla, et organismi arvates algas nüüd menstruatsioon ning praegune veritsemine on sellest tulenevalt tugevam? Menstruatsiooni kohta on verd siiski justkui vähe. Oma arsti juurde lähema kuu aja jooksul aega ei ole võimalik saada, seega loodan Teie nõuandele ja edasistele juhistele.

Ette tänades,
murelik

PS. Enne treeninglaagrit tehtud proovid näitasid, et peale tupeseene muid probleeme ei ole, tehti ka PAP-test, mis oli korras. Samuti olid kliinilise vereproovi näitajad korras.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Murelik Küsija!
Iga veritsusega peavad olema välistatud rasedus, ka emakaväline rasedus, ja sugulisel teel levivad haigused. Võiksite teha hommikusest uriinist rasedustesti, mille saate osta apteegi käsimüügist.
Tehke otsus: kas soovite rasestuda ja sünnitada või soovite rasedusest hoiduda. Teie otsusest sõltub edasine.
Kui soovite rasedusest hoiduda, te ei suitseta ning olete terve, siis kaasaegsed ja kindlad soovimatu raseduse vastased vahendid on KOK - kombineeritud suukaudsed antibeebipillid, EVRA plaastrid ja Nuvaring.
Kõiki neid kasutatakse skeemi 21+7 järgi. 7 tabletivaba, plaastrivaba ja Nuvaringi vaba päeva märkige kalendrisse. Kõikidel ravimitel on kõrvaltoimed. Saate juurde lugeda minu asutuse kodulehelt: kasulik teada:
http://www.naistearst.ee/?pid=15&sid=154
Tupeseen on kaasaja toimetuleku probleem. Apteegi käsimüügis on olemas: Klotrimasool kreem, intiimpesugeelid, n. Multi-Gyn FemiWash jm., tupekuulikesed Ecocillin jpm. See on elustiiliga seotud probleem. Tuleb muuta elustiili, siis kaebused vähenevad.
Tasulistele vastuvõttudele saate iga päev igale poole.
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt
Soovitan toimetuleku raamatut "Naistearsti nõuanded".