valu vahekorra ajal pärast operatsiooni 31.07.09 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Käisin kaks kuud tagasi tupeplastikaoperatsioonil- tegemist oli tupeseinte allavaje korrigeerimisega ja paigaldati ka põiele toetuseks ling. Pärast operatsioonist taastumist on aga vahekord muutunud valulikuks. Samuti on probleemid urineerimisega. Isegi pärast WC-s käimist on pidev pakitsustunne ja ajab väga tihti pissile. Olen opereerinud arsti vastuvõtule küll järjekorras, aga mure on väga suur. Ootan teie arvamust, milles võiks asi olla?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Kahjuks unustasite kirjutada oma vanuse!
Arvan, et tegemist on östrogeendefitsiidiga ja tupekuivusega peale operatiivset ravi.
Soovitused:
-kasutage intiimhügieeniks uut leebet intiimpesuvahtu Multi-Gyn FemiWash
-samas sarjas on ka tupekuivuse leevendamise kreem Multi-Gyn Liquigel
-apteegi käsimüügis on ka teisi intiimpesuvahendeid ja libestuskreeme ehk lubrikante, ka sekspoodides on müügil samad tooted
-suguelu kvaliteedi tõstmiseks on olemas Zestra, www.zestra.ee
-kui olete üle 50-aastane, siis võib alati kaaluda ka süsteemset tablettravi klimakteeriliste kaebuste leevendamiseks
-retseptiga on saadaval Ovestin tupekuulikesed ja Linoladiol kreem
-liigne limaskesta pesemine ei tule kasuks
-hoidke kehakaal normis
G.Litter, www.naistearst.ee