Riskirase ja crinone 19.06.09 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere1 Olen kuueaastase lapse ema.Kaks rasedust on peetunud ja nüüd kolmandaga kiirustasin kohe positiivse rasedstesti saades arstile, kes kirjutas crinone geeli 14 päevaks ja täna käisin ultrahelis kus loode ja südametöö oli juba nähtav ning arst kirjutas vell 14 päevaks crinone geelid.
Minu küsimus on: mis saab edasi kui ma 2 nädalapärast need geelid lõpetan? Ämmaemanda aja sain alle 3 nädala pärast. Kas edaspidi enam säiltajaid vaja ei ole. Kas progesterooni tarbimise võibki nii järsult lõpetada? Kuidas organism ravimi lõppedes reageerib?Veel võtan aspiriini, mida samuti soovitati raseduse säilitamiseks.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Kui kõik on lootega hästi , siis ei ole oluline enam ravi teha. Skeemid on väga individuaalsed, ususn, et arst teades teid, otasustas nagu vaja. Dr kadastik