lapse veregrupp ja geneetika 04.06.09 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

kas te oskate öelda, kas kuskil Eesti saab teha DNA testi lootest ka tasu eest ja omal soovil? Tartu Ülikooli Kliinikum on vastanud ühes foorumis, et nemad teevad DNA teste vaid meditsiinilisel põhjusel, kuid teades selle protseduuriga kaasnevaid riske, siis kas on võimalik ka omal soovil tasu eest seda testi teha?
Veel sooviksin küsida, et kuidas kujuneb lapse veregrupp, kas on võimalik et tema veregrupp võib erinevad ema ja isa omast?

Ette tänades.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! DNA teste saab teha Tartu Ülikooli geneetikakeskuses.,mis asub Tartus Puusepa tn 2 .Helistage palun sekretäri numbrile 7 319491 ja rääkige oma probleemist.Ma täna juba edastasin selle info,kuid nad palusid Teil endal helistada,et saada täpsemalt teada probleemist.Edu soovides,Maie Väli