Tumepruun voolus 31.05.09 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Võtan Jeanine pille juba üle aasta, kuid nüüd hilinesin tabelti võtmisega ca 10 tundi (see oli 15. tablett pakis). Päev hiljem tekkis tumepruun voolus ja selline ebameeldiv tunne tupes ja kõhus, urineerimine on natuke valus. Mõned päevad tagasi esines ka pärmseenele iseloomulikku voolust. Käisin arstil ja sain pärmseene raviks tupekuule, kuid ei ole neid veel kasutanud. Vahekorras olin ka tableti unustamise päeval. Kas see tumepruun voolus võib olla seotud seenega või millega võib tegemist olla?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Antibeebipillide tarvitajatel esineb sagedamini vooluse rohkenemist, vahel ka tupeseene ägenemist. See on enamasti elustiili probleem, tegemist ei ole klassikalise suguhaigusega ega ka günekoloogilise haigusega. Kaasajal on apteegi käsimüügis mitmeid retseptivabu ravimeid ja vahendeid.
Soovitused:
-ostke apteegi käsimüügist Multi-Gyn intiimpesugeel ja ka põletike leevendamise vahend samast sarjast Acti-Gel
-käsimüügis on seenevastane kreem Klotrimasool
-head ja uued on tupekuulikesed Ecocillin, mis on samuti käsimüügis
-ärge kasutage tupetampoone, stringe, pesukaitseid, väga kitsaid riideid, vähemalt ägenemise ajal
-kasutage toiduks eesti biojogurteid ja happepiima tooteid.
Tupepruun voolus võib olla seotud mõlemi probleemiga juhul, kui klassikalised suguhaigused urogenitaalne klamüdioos ja gonorröa on välistatud, kuna tänapäeva antibeebipillid on väga madalate doosidega.
Soovitused:
-tarvitage pille ikka skeemi 21+7 järgi; kalendrisse märkige 7-tabletivaba päeva; jätke meelde kuu ja aasta, millal alustasite antibeebipillide tarvitamist.
-kui on mure, siis enne uue tabletilehe alustamist tehke hommikusest uriinist rasedustest.
G.Litter, www.naistearst.ee
http://www.apollo.ee/product.php/0761893

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

Voolus

Tere!

Olen umbes 3 aastat võtnud Clormetini pille. Just viimasel ajal on tekkinud rohkem määrivat voolust - näiteks mõni päev enne oodatavat menstruatsiooni või siis keset tsüklit. Ka on menstruatsioonid ...

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Tere veresegune voolus voib olla tingitud pillidest, kui te neid enam ei vôta, saate aru, kas ikka nendest. Tavavooluse suurenemine alates tsukli teisest poolest ja eriti enne mensest on seotud organismi ...

Loe edasi

Pruunikas määrimine

Tere
Olen 21.aastane ja viimased 3 või rohkem aastat olen kasutanud Yasminelle pille. Elan aktiivset suguelu. Päevad peaksid algama u nädala pärast, kuid umbes nädal aega tagasi algas mul tugev määrimine. ...

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Tere. Pillide foonil tsüklihäire võib olla nt siis kui olete pillide võtmise mingil päeval unustanud. Võimalik,e tkui te lükkasite mensest edasi, siis muutus teie tupemikrofloora. Kui Ecovag ei aidanud, ...

Loe edasi

sooviks saada nõu

tere. mul selline mure. mul on juba aasta olnud päevade ajal tugevad valud alakõhus ja urineerimine ning roojamine valulikud, ka mõned päevad enne ja peale menstruatsiooni. Viimase poole aasta jooksul ...

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere! Teie kirja lugedes jääb ka minul kahtlus endometrioosile.Vähemalt kaebused on küll iseloomulikud.Kahjuks saab endometrioosi lõplikult diagnoosida laparoskoopia teel.Kui olete selle diagnostilise ...

Loe edasi

Rasestumine

Tere!

Ise 34a, laps 4. Nüüd soov teise lapse järele, kuid rasestumine ei õnnestu. Tablettide, plaastrite lõpetamine juba 1,3 aastat tagasi, kuid ikka pole õnneks läinud. Esimesega mingeid ...

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere!Kui menstruaalveri on vähene ja pruuni värvust,siis peaks tsükli teises faasis vaatama ultraheliga emaka limaskesta paksust.Võimalik,et östrogeensid hormoone on vähevõitu.Abikaasal peaks siiski uus ...

Loe edasi

määrimine

Tere!
Olen 28 a. naine,rasedusi pole olnud,aborte samuti.Lõpetasin eelmisel aastal detsembris rasestumisvastaste tablettide(Diane 35,tarvitanud 6 aastat) võtmise seoses rasestumise sooviga. Esimene ...

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Tere. Võimalik,et on hormonaalsed häired. Usun, kui lähete arstile 3 nädala möödudes., saab täpsustatud. Kui on tugevad valud, siis peate varem erakorralilselt pöörduma arstile. DR Kadastik

Loe edasi

päevad

tere.olen 29 a mul on 10a poeg. 2.5 a tagasi oli mul raseduse katkemine pöhjust arst öelda ei osanud kirjutas välja rasedusvastased tabletid.Olen neid siis võtnud 2.5a ja päevad on olnud normaalsed ja ...

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Tere. Pillide võtmise ajal olenevalt pillides hormooonisisaldusest võib mõnikord olla vähene määrimine.Kui see kestab pidevalt ,siis soovitatakse pille vahetada. Võib olla et teile konkreetne pillides ...

Loe edasi

päevade kohta

mul on juba teist kuud järjest selline situatsioon, et päevad kestavad ainult kolm päeva ja veri ei ole punane, vaid nagu tumepruun ja määrib. voolust ei ole. samas kuskilt ei valuta ja muid probleeme ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere,
miks vereeritus menstruatsiooni ajal on jäänud minimaalseks, on raske öelda, sest võimalikke põhjusi on palju ja vajalikku infot Teie kohta vähe. Minimaalset veritust võib põhjustada rasedus, ...

Loe edasi

mure

Tere.
Kirjutan oma murest, millele tundub lahendust väga raske leida olevat.
Nimelt on mul soov rastestuda, kuid millegipärast pole seda juhtunud. Olen käinud viimase paari kuu jooksul korduvalt ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere,
kahjuks ei selgu kirjast, kui pikka aega pole õnnestunud rasestuda, kui kaua ja milliseid rasestumisvastaseid vahendeid on kasutatud ja kas on olnud rasedusi varem( katkenud rasedust, aborti ...

Loe edasi

Voolus

Mul on mure, millele ei oska kindlat põhjust leida. Nimelt u paar nädalat tagasi algas mul tumepruun, tumedate klimpidega voolus. Määrib pesu. Mitte mingisugust halba lõhna pole, võiks öelda, et lõhnatu. ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere! Sinu mure on ilmselt tingitud sellest, et oled hakanud peale pausi uuesti pille võtma. Esimestel kuudel võib veritsus olla, kuid see peaks mööduma.
Kindlasti ei peaks pillide võtmist praegu ...

Loe edasi

Postinori järelmõju?

Tere! Oktoobri alguses võtsin Postinori (2 tabletti, esimese 48 h pärast ja teise 12h möödudes). Päevad oleksid pidanud algama 4 päeva pärast (tsükli pikkus 35-40 päeva), aga algasid 8 päeva pärast. Veritsust ...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Tere Krista!

Postinor põhjustab tõesti menstr.tsükli häireid. Seetõttu tulebki Postinori kasutada vaid - hädaabi - tabletina. Ei oleks õige Postinori ette planeerida.

Märkige menstruatsioonide ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi