pidev kipitus 04.01.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 18aastane tütarlaps. Juba ligi aasta on mul pidev kipitustunne häbemekingi piirkonnas ja ka selle vahetus ümbruses. Olen käinud günekoloogi vastuvõtul, kuid ühtki viga arst ei leidnud. Mul on tehtud nii uriini kui vereproovid, mis mõlemad olid korras. Kipitustunne on aga tõesti häiriv. Samuti on mul u. pool aastat olnud pidevad tugevad korinad alakõhus (nii enne kui pärast söömist). Aeg ajalt tunnen ka surumistunnet alakõhus, nagu põis oleks täis, aga tualetis käimine surumistunnet ei leevenda.

Algul oletasin, et haigusnähud on seotud ülekoormuse ja suure pingega. Peaaegu aasta aega oli mul tohutu väsimus, mis nüüd tänu toniseerivatele toonikutele ja rohkele puhkusele hakkab taanduma. Väsimus algas tasapisi, kui tegin veel 5 korda nädalas kooli kõrvalt tugevat trenni (trenni olen teinud väikesest peale). Pool aastat kui ma trenni enam ei teinud, väsimus ega haigusnähud ei kadunud. Ainult koolis käimine juba väsitas ja kuigi magasin öösel korralikult 8 9 tundi ning tegin ka päeval uinakuid,ei tundnud end kordagi reipa ega puhanuna. Nüüd kui väsimus on taandunud ei ole teised haigusnähud aga kadunud ega isegi leevenenud.

Palun kas te oskaksite öelda milles on probleem või anda oletuse millega haigusnähud võivad seotud olla.

Ette tänades D. K.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Tere D.K. !

Tundub, et olete väga tubli ja püüdlik. Õige, et küsite nõu, kui oma lahendustest ei piisa.

Alustage perearstist ja kirjeldage võimalikult täpselt oma kaebuste algust ja süvenemist. Võimalik, et vajaksite psühholoogi nõuannet ja abi oma tegevuste ajastamisel ja enesehinnangu arendamisel. Olete tubli, et tunnistate oma väsimust ja lubasite endale puhkust. Kõik oleksid väsinud kooli ja 5 treeningu kõrvalt.

Günekoloogiliselt annab kipitust häbemekingul pedikuloos, allergia, mõned nahahaigused, liigne hügieen, hügieeni mitte jälgimine, raseerimisjärgsed vigastused jpm. Vajalik oleks günekoloogiline ultraheliuuring.

Soovitan toonikutega mitte liialdada ja nendele loota (korinad!?)

Korinad ei tohiks olla eluohtlikud, kuid vajadusel saab perearst suunata eriarsti konsultatsioonile.

Ehk ei olegi tegemist haigusnähtudega, vaid hingeliste probleemidega.

Soovin Teile ilusat kooliaja jätku, häid suhteid vanemate ja sõpradega ning head kontakti perearstiga.

Naistearst Galina Litter