Emaka limaskest ja rasedus 20.05.09 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
18.05.2009 avastati et minu rasedus on peetunud (rasedust olis el hetkel 5 nädalat ja 3 päeva, päevade järgi. Ov oli 23 aprill, mida tuvastati ka Ultra heliga). Hcg tase oli 11 mai 121 ja progesteroon 55. 18 mai oli progesteroon kukkunud 1 peale ja Hcg 37 peale. Eile tuli suur klimp (arvatavasti siis viljastunud munarakk?) välja ja tundub et puhastus ise ära. 25 mai pean minema vereanalüüsile et vaadata kas kõik näidud on nulli läinud. 4 kuud läks aega rasestumiseks, samas 4 kuud olid mul väga verevaesed päevad (pille olin söönud 5 aastat) ja tuvastati et väga õhuke emaka limaskest. Olen oma arsti peale pahane et ta varem midagi ette ei võtnud ja kui rasedus avastati pani mulle duphastoni peale. Tundub et sellest jäi siiski vajaka, kuna beebi ei pidanud vastu.
1) Kas emaka limaskesta saab kuidagi looduslikul teel ka paksendada? A´la korstlehe tee, mungapipar, greibimahl? 2) Kas on mingid ravimid, mida peaksin oma arstilt küsima, mis emaka limaskesta paksendavad? 3) Kas see ravim Duphaston paksendab üldse emaka limaskesta? 4) Kas peaksin paluma mingeid analüüse, et enam teist korda sellist traumat ei peaks läbi elama ja saaks ennetada sellist olukorda. Olen 23 aastane ja see oli mu esimene rasedus, mis oli väga oodatud.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Loen teie kirjast: "Olen 23 aastane ja see oli mu esimene rasedus, mis oli väga oodatud."
Kuna olete nii noor, 23, siis jääb arusaamatuks, miks oli vajalik teha nii palju (asjatuid?) uuringuid? Kas teil on ehk mingid terviseprobleemid, millest te ei kirjuta?
Tegemist oli üliväikese rasedusega. Kui soovite sünnitada, siis günekoloogilisel ultraheliuuringul on oluline näha loodet ja südamelööke, et oleks tegemist kinnitatud rasedusega. See on võimalik ~6.-7. nädalast ja oluline 8.-9. nädalal. Rasedusega peaks arvel olema hiljemalt 11. rasedusnädalast, toetudes loote mõõtmetele.
Soovitan lugeda avalehel artikleid-tasub teada-korduv raseduse katkemine.
http://www.kliinik.ee/index.php?21,1,9Saate teavet.

Vastan küsimuste esitamise järjekorras:
1) see on vähetõenäoline, sest emaka limaskesta paksus sõltub kaasasündinud munasarjade hormonaalsest aktiivsusest ja kuna tarvitasite antibeebipille 5 aastat, siis muutub limaskest nende toimel üliõhukeseks. Vaid aeg parandab limaskesta.
2) ei ole, kui puudub arstlik tõestatud näidustus
3) ei paksenda
4) ei pea paluma
Soovitused:
-hakake tarvitama uusi Livol Multi Total vitamiine naistele
-tarvitage juurde foolhapet kuni 1-2 mg ööpäevas väärarendite profülaktikaks tulevikus
-ostke apteegi käsimüügist Multi-Gyn intiimpesugeel jm. vajalik
-tehke ovulatsiooniteste igal kuul
-mehele Livol Multi Total meestele
-intiimpesugeel Figaro meestele
-ärge muretsege möödunu pärast, elage tulevikule, vähendage nii vaimset kui ka füüsilist stressi
Loen teie kirjast:" Olen oma arsti peale pahane et ta varem midagi ette ei võtnud ja kui rasedus avastati pani mulle duphastoni peale. Tundub et sellest jäi siiski vajaka, kuna beebi ei pidanud vastu. "
Millistel faktidel põhineb teie diagnoos?
Soovitan oma mõtlemist muuta. Vajadusel aitavad teid toimetulekul ja stressist ülesaamisel professionaalsed psühholoogid, soovitan oma muret jagada asjatundjatega, siis õpite probleemidega edukalt toime tulema, mitte süüdistama.
Vajate naistearsti siis, kui rasedustest on positiivne ja raseduse suurus menstruatsiooni järgi on vähamalt 8 nädalat või hiljem. Kui te ei hoidu ja ei rasestu 1 aasta jooksul, siis samuti.
G. Litter, www.naistearst.ee Piritalt
http://www.apollo.ee/product.php/0761893
Palun vabandust hilisema vastuse pärast, sain küsimuse täna kell 9.25. Tegemist võib olla portaalipoolse või pangapoolse probleemiga. Arstid ei ole tasu saanud juba mitu aastat.