polutsüstiliste munasarjade sündroom 06.05.09 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

olen 20 aastane neiu. Päevad kadusid ära eelmise aasta lõpus, arst kirjutas välja 2 karpi Duphastoni ning peale seda päevad detsembris ka algasid, kuid need jäid ka viimasteks. Märtsis käisin uuesti vastuvõtul, arst tegi UH ning diagnoosiks kahtlustas polütsüstilisi munasarju, lisaks andsin hormoonide proovi. Korrast oli ära kas hormoon LH või FSH, täpselt ei mäleta, igatahes kordi-kordi kõrgem kui peaks. Lõppdiag - PCOS.
Lapsi pole ning hetkel ka ei plaani, kuid kunagi kindlasti . Näonahk aastaid korrast ära, liigset karvakasvu ehk minimaalselt. Pikkust 161, kaal umbes 53,54. Hiljutisse aega jäi ka kaalulangus 7-8kg.
Arst kirjutas välja Lindynette tabeltid ning tema soovitus oli neid võtma hakata.
Minu küsimus Teile : kas oleks mõistlik ka teie juure läbivaatusele/uuringutele tulla? Oleks mul ka mingeid muid väljavaateid? Olen palju uurinud ning silma on jäänud insuliiniga seonduv, ehk võiks ka mul midagi kontrollida?
Ning kas peaksin tabletid välja ostma ja võtma hakkama?

Teie vastust oodates ja kõike kaunist soovides, M.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Ärge praegu Lindynette tablette tarvitama hakake.Tõenäoliselt oli Teil LH tunduvalt kõrgem kui FSH.See ei ole küll põhiline näitaja PCOSi diagnoosimisel.Minu vastuvõtule tulge siis,kui mingeid hormoontablette ei tarvita.Muidu ei ole analüüsid informatiivsed.Edu soovides.Maie Väli