päevad peale sünnitust 27.04.09 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen 27a naine.
Sünnitasin teise lapse 5,5 kuud tagasi ja lasin omale panna 2 kuud peale sünnitust vaskspiraali.Spiraal on ka enne olnud 5a ja pole kaebusi esinenud.Esimesed päevad hakkasid nüüd 16.04.Kestsid nagu ikka u 5-6 päeva.Tsükli 11 päeval aga hakkas uuesti verd tulema ja hetkel on mitu päeva see veritsus kestnud.Kõht valutab ka õrnalt just munasarjade piirkonnas.Muidu on mul eluaeg tsükkel regulaarne ja selline asi esimest korda. Millega võiks tegu olla?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Peab kontrollima,ega spiraal nihkunud pole. Soovitav oleks teha ultraheli uuring. Välistama peaks ka günekolooilist põletikku. Peate pöörduma günekoloogi poole. Dr Kadastik