tsüst 31.03.09 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! olen 44a. naine ,siiani on mul väga vedanud.günekoloogilisi probleeme pole kunagi olnud.veebruari lõpus käisin vastuvõtul ja palusin ka ultraheli (kirurgi soovitusel müoomi tuvastamiseks).selgus,et ongi mingi 2X2,5cm sõlm emaka tagaseinal ja paremal pool üks 2X5cm tsüst.kuna ütlesin,et tundsin ka alakõhus torkeid,siis arst arvas,et tegu võib olla funktsionaalse tsüstiga.tehti ka PAP test-oli korras.müoomi jälgitakse ultraheliga kord aastas.Aga seoses tsüstiga unustasin küsida,et kas vajab ka jälgimist.aasta tagasi paigaldas sama günekoloog mulle ka hormoonspiraali ja peale seda pole mul enam vereeritust.kuna mul on eluaeg olnud muutuv tsükkel ei oska praegu täpselt küll arvata,et kas see ebamugavustunne paremal alakõhus on seotud nüüd tsükliga või selle tsüstiga.kuidas Teie arvate,millal peaksin nüüd uuesti arsti vastuvõtule minema ja mida see tsüst endast võib kujutada kui ta ei ole funktsionaalne ja mis sellega võib kaasneda.tegemist ei ole kindlasti ettekujutatud tundega,sest see tekkis alles eile.lisan ka selle,et viimati olid mul menstr. seotud kõhuvalud 16 aastaselt.võib-olla on lihtsalt PMS-neid on mul küll aastate jooksul olnud küll 10 erinevat varianti.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Suure tõenäosusega on tegemist funktsionaalse tsüstiga. Sageli tsüstikesed kaasnevad ka hormonspiraaliga. Soovitaks vaadata 2 kuu pärast võimaliku tsüsti suurenemise osas. kUi see püsib samades möötudes , siis edasi nt 6 kuu möödudes. Müoomi kontrollist piisab 1 kord aastas. Dr kadastik

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

tsüst

Olen 40 a. naine. Hiljuti avastati ultraheli uuringus 5x6 cm tsüst. Kas oleks mõistlikum võtta jälgimisaega, et tsüst iseenest kaoks või ei tohiks enam oodata ja peaks laskma opereerida.

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere! Kui Teil kaebusi ei ole,võiks pisut oodata.Edu soovides,Maie Väli

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi