Tupeseen+ kilpnääre 26.03.09 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
18 aastaselt avastati mul kilpnäärme ületalitlus, poole aastaga allus haigus kontrollile. Peale pillide ärajätmist on mind iga kuu kimbutanud väga raskel määral tupeseen-3 kuud. Tupeseen on vaevanud alates 16 aastaselt, kui arst klamüüdia raviks pani mulle järjest 3x antibiootikumi ravi mille tulemusena rikkus mu organismis ( tundub et eluks ajaks ) normaalse mikrofloora tupes ära. Olen alates 18 aastaselt end pidavalt harinud seene teemadel. Tean sellest kõike-miks tekib, kuidas, mida peab sööma, mida mitte jne.
1) Miks peale pillide ära jätmist keha nii sõjakas on läinud tupeseenega, kas minu kunagi kilpnääre ja hormoonid mängivad siin rolli? Kui söön asju mis ei soodusta seent, joon palju keefiri, ei kasuta stringe, söön Lacto Sevenit, Dida´t, kasutan Decora femme intiimpesugeeli, kasutan puuvillaseid aluspesu, ei kasuta pesukaitsmeid, ei söö üleliiga suhkrut ( kaal on normis, 57kg, 173 pikk) ei käi solaariumis, kontrollitud meest, tugevdan oma mikrofloorat looduslikul teel (citrosept) jne.
2) Tean et pikaajaline tupeseen võib kahjustada maksa (maksatsirroos) siiamaani pole ükski arst mind tõsiselt võtnud kui kaeban oma tupeseene üle. Räägitakse ikka ja jälle nendest asjadest mida tean ja kirjutatakse välja ravi. Kas tupeseene võitlusest pole tõesti võimalik kunagi võitjana välja tulla, kui järgin kõiki.
3) Kas tupeseen takistab rasestumist kui mehel sperma muidu hea kvaliteediga. Kas on võimalik rasestuda kuigi mul tundub olevat krooniline tupeseen?
Olen ise doonor, samuti käin regulaarselt arsti juures kontrollis, kõik analüüsid ja asjad koguaeg korras olnud, aga seenest võitu ei saa.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Kilpnäärmel ja tupeseenel ei ole küll otsest ega kaudset seost.Teie kirja lugedes on küll tunne,et olete omalt poolt teinud kõik,mida üks inimene suudab teha.Ainuke asi,mis Teil tegemata ,on seene süsteemne ravi.Paluge oma arstil välja kirjutada 4 kapslit Fluconasoli 150mg ja võtke iga nädal üks kapsel suukaudselt sisse ja jooge peale klaasitäis puhast vett.Siis saab vast ka seeneeostest organismis võitu.Edu soovides,Maie Väli