Ootamatud "päevad" 02.01.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 30-aastane naine. Rasedusvastaseid tablette siiani kasutanud ei ole, samuti pole spiraali vajadust olnud, günekoloogilisi haigusi pole olnud ega mingisuguseid günekol. kaebusi samuti mitte. Ka lapsi pole meil peres veel, kuigi lähimal ajal on need planeeritud. Menstruatsioonitsükkel on siiani olnud korras, mingeid vahelejäänud kuid ei ole ette tulnud. Muret teeb olukord, et "päevad" lõppesid nädalapäevad tagasi ja mingit määrimist enam ei olnud,ent nüüd taas veritseb kergelt, nii et vajadus on kasutada sidet. Kas see viitab millelegi? Valusid alakõhus ei ole, ka pole probleeme urineerimisega, enesetunne on normaalne, rasedus on välistatud, ent psüühikale mõjub kuidagi ebalevalt.

Kas see võib tingitud olla ka vahekorrast (emaka või tupe vigastus) või liialt suurest peenisest (kuigi tupp on ju veniv ja geelide kasutamise vajadust pole olnud)?

Teile ette tänulik olles

üks abivajaja.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Tere!

On olemas ovulatoorne veritsus, mis tekib ovulatsiooni ajal kui munasarjast eritub munarakk. Ovulatsioon on ~14 päeva enne oodatavat menstruatsiooni.

Kui kaebus möödub 48 tunni jooksul, pole põhjust muretsemiseks.

Mõelda tuleks ka sugulisel teel levivatele infektsioonidele. Sageli on ainukeseks kaebuseks veresegune voolus. Tähtsad on põletiku-uuringud ka planeeritava raseduse tõttu.

Veritsust peale vahekorda nimetataksegi kontaktveritsuseks.

Võimalusi on mitmeid. Kaebuste püsimisel tulge/minge naistearsti vastuvõtule.

Naistearst G.Litter