ovulatsioonitest 20.02.09 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, olen 35 a. minul olema 1 laps. soovin rasestuda. Küsin et olen teinud kahel korral järjestikku BABY TIME OV testi. M. tsükkel 26-28 päeva. Esimesel korral kui tegin testi M.tsükli 9-st päevast viis päeva, test näitas kõik aeg ainult C, ei ilmunud T triipu. Järgneval korral alustasin jällegi 9-st päevast, tegin 5 päeva. Tulemus sama. Jätkasin testi tegemist ja 7. päeval tuli õrnalt T triip C oli aktiivsem. 8. päeval jälllegi ainult C triip. Küsin kas on üldse võimalus rasestuda ja miks on selline tulemus. Mida peaksin iseseisvalt tegema. Kas Seropheneti võtmine aitaks?Tänan

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Kui m.tsükkel on regulaarne,siis ilmselt ikka ovulatsioon toimub.Soovitan testidest BIOCARD ovulatsioonitesti,mis on üks tundlikumaid Kui testidest abi ei saa,siis tuleks m.tsükli 14 ja 18 päeval kontrollida vereseerumis hormoonide sisaldus.Rääkige sellest oma günekoloogiga ja ärge ise Serofenet kasutama hakake.Edu soovides,Maie Väli