Mastodüünia 12.02.09 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Lugupeetud dr Galina Litter!

Sain Teilt paar päeva tagasi (9.02) oma vasakus rinnas olevate võbinate-värinate kohta vastuse, et tegu on mastodüüniaga.

Kavatsen asjatu muretsemise välistamiseks kindlasti Teie soovitatud ultraheliuuringule minna, aga kuna sobiva ajastusega läheb veel ligi paar nädalat aega, siis tahtsin igaks juhuks üle küsida, kas võiksin Teie poolt soovitatud ravimikuuriga juba alustada (ja ka seda, kas tegu on retseptivabade ravimitega või peaksin pöörduma günekoloogi poole, et temalt vastavat retsepti saada).

Kuna võbinad-värinad on väga häirivad, siis loodan, et on võimalik ravikuuriga enne ultraheli alustada.

Ette tänades,
D.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud D.!

Tubli, et pöördute kvaliteetsele uringule, siis on edaspidi palju rahulikum.

Ravimid on apteegi käsimüügis:
1) Prefemin tabletid on head eriti siis, kui on tegemist PMS ehk premenstruaalse sündroomiga, premenstruaalse pingega.
Neid tarvitatakse 90 päeva järjest.
2) Agnucaston on ka apteegi käsimüügis. Kogemus näitab, et paremini mõjuvad Agnucaton tilgad, mida tarvitatakse 40 tilka hommikuti menstruaaltsükli 15. päevast alates kuni menstruatsiooni alguseni. Nii vähemalt 3 menstruaaltsükli jooksul. Siis võiks 3 m tsüklit vahele jätta ja jälgida, siis uuesti.
Enamikele patsientidele on see hästi sobinud.

Kui rinnanäärmete ultraheliuuring on tehtud, siis on välistatud ka rinnanäärmete tsüstid. Ultraheliuuringut teostavale arstile öelge, milliseid ravimeid juba tarvitate.
G.Litter, www.naistearst.ee,
http://www.apollo.ee/product.php/0761893