Menstruatsioonijärgne veritsus 05.02.09 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere doktor! Olen 34 a. veel mittesünnitanud ja hea tervisega naisterahvas. Kuna oleme abikaasaga üritanud juba üle 1,5 a. saada last, siis pöördusin mõned kuud tagasi vastava murega oma arsti poole, kes võttis kõik vajalikud analüüsid ja suunas ka sonograafilisele uuringule ITKH Naistekliinikusse. Uuring näitas, et 1 munajuha on blokeerunud. Taas oma naistearsti külastades teatas ta, et kõik tema poolt võetud analüüside tulemused olid korras ning et sonouuringu käigus avastatud munajuha läbimatus ei tähenda ka viljatust ja käskis olla seksuaalselt aktiivne ning pöörduda mitterasestumisel tema poole uuesti 6 kuu pärast. See selleks, aga nüüd on mul esimest korda elus tekkinud menstruatsioonijärgne veritsus (veri selline natuke pruunikam ja nö määrib), mis kestab juba 10ndat päeva. Siiani on mul olnud väga korrapärane tsükkel - 3-4 päeva ja vahe 25 päeva. Olen hirmsasti mures, aga ei julge oma günekoloogi vo. tühise asja pärast tülitada ning otsustasin kõigepealt Teie poole pöörduda.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!

Tegemist on viljatu paarisuhtega, kuna te pole rasestunud juba 1,5 aasta jooksul.
Üle 25-aastastel alustan viljatu paarisuhte uuringuid regulaarse suguelu korral juba 6 m tsükli möödumisel.
Günekoloogilise ultraheliuuringu käigus ei ole võimalik hinnata munajuha läbitavust.
Küll aga HySo uuringul, kui günekoloogilisele ultraheliuuringule lisatakse kontrastainega uuring. Kas äkki see uuring tehti teile?

Teil on kiire, sest ovulatsioonide arv hakkab langema juba üle 30-aastastel naistel. Oluliselt üle 35.
Soovitused:
-paluge oma analüüside koopiad omale kätte
-broneerige oma partnerile aeg meestearstile www.meeste.kliinik.ee, ühed koopiad tuleb kaasa anda
-ostke apteegist ovulatsioonitestid ja tehke neid õpetuse järgi
-hakake tarvitama uus vitamiine Livol Multi Total rasedatele ja Möller`s kapsleid
-koos mehe uuringute vastustega ja oma analüüside vastustega ootaksin teid vastuvõtule, sest tegemata on Plaaniline Diagnostiline Laparoskoopia välistamaks endometrioosi, liiteid väikevaagnas, anatoomilisi muutusi jm.
-tasulise teenusena saate oma perearstil paluda määrata nii enda kui ka oma partneri veregrupi ja reesuskuuluvuse, koopiad kaasa; perearstilt ka viimase kliinilise vereanalüüüsi ja viimase veresuhkru analüüsi koopia
-peale laparoskoopiat on võimalik ovulatsioone stimuleerida ja erivajadusel-segastel asjaoludel ka hormoone määrata
-veritsuste puhul tehke rasedustest hommmikusest uriinist, et välistada raseduspatoloogiad, ka emakaväline rasedus jm.
Tegutsege!
G.Litter, www.naistearst.ee
http://www.apollo.ee/product.php/0761893