ÄRAJÄÄNUD MENS 12.01.09 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

TERE,olen 44a naine.viimane mens oli 11.dets.2008 järgmine oleks pidanud olema 5 jaan 2009,ei ole hakanud.tsükkel on olnud 26 päeva.kas 28 dets ja 4 jaan .vahekorras olles oleks rasestumine reaalne.millal teha testi ja mis ajal pöörduda arsti poole.kas võivad olla ka eakohalised muutused.aitäh ulla

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Loomulikult välistada ei saa rasedust, kuigi vanusega seoses saavad olla ka muud põhjused. Igal juhul soovitaks teha test kui peetust on 2 nädalat.Dr Kadastik