kõrgvererõhutõbi ja sünnitus - kas riskigrupp? 07.01.09 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

olen 20. aastane, põdesin lapseeast alates trombotsütopeeniat, 2008.a märtsis opereeriti põrn, hetkel veri korras. Diagnoositud on kõrgvererõhutõbi ning söögitoru veenilaiendid. Raviarst on näidustanud Propanololi. Hetkel raseduse 8.nädal. Kuna kõrgenenud vererõhk tekitab aeg-ajalt vaevusi, kas ravimi võtmine on ohutu lootele? Kuidas eelnimetatud diagnoosid mõjutavad raseduse kulgu?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!

Teie olete kõrge riski rase. Teid võib jälgida vaid Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinikus, IT Keskhaigla Naistekliinikus või LT KH Pelgulinna Naistekliinikus.
Vererõhu vastu on rasedatele lubatud vaid Labetalool. Täpsemini otsustab selle sisearst.
Kõik oma rasedused peate planeerima.
Rasedust tuleb jälgida koos (haigla) sisearstiga.
Probleem on väga keeruline ja mitmete riskide ning ohtudega.
Pöörduge kiiresti rasedusega arvele naistearstile, sisearstile tuleb anda saatekiri koos ultraheliuuringul täpsustatud loote suurusega.
Igal ravimil on kaasas infoleht ja ka netis saab lugeda vastunäidustusi. Lõpliku otsuse teeb raviarst.

G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt
http://www.apollo.ee/product.php/0761893