mis haigus mul on? 03.01.09 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tegelikult vabandan kuna ei tea kas kirjutan üldse õigesse kohta aga mure on järgmine: olen juba mõnda aeg tundnud päraku ümber sügelust ja nüüd avastasin et seal oleks justkui mingi nagu kärn või midagi, kuigi mitte verine, kui siis midagi rohkem sellist villi moodi. lugesin siin klamüüdia kohta, kuigi võin täiesti mööda panna aga viiimasel ajal on samas ka mureks see et jooksen kogu aeg wc vahet. kuigi urineerida valus pole. mõni aeg tagasi esines ka mingi nahalööve, millele ei osanud seletust leida.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!

Unustasite kirjutada ma vanuse ja rasedusanamneesi.

Probleeme on väga palju. Seetõttu on arukas broneerida aeg oma perearstile ja ka naistearstile.
Tegemist võib olla pärasoole välimiste veenikomudega, kõhukinnisusega, soolte ussnugiliste infektsiooniga, pärasoole ümbruse seenpõletikuga, nahahaigusega, suguhaigusetega, nagu genitaalherpes vm., eriti kui olete harrastanud anaalselksi ilma kondoomita jpm. Välistada tuleks põiepõletik jm.

Soovitused:
-ostke apteegi käsimüügist leebe intiimpesugeel Vagisan ja kasutage seda intiimhügieeniks ja lahkliha hoolduseks 2x ööpäevas, pesemiseks kasutage jahedamat vett
-ostke apteegi käsimüügist Klotrimasool kreem ja määrige sügelevatele kohtadele 2x ööpäevas peale pesemist ja hoolikat kuivatamist
-arukas oleks kuni uuringute lõpuni vahekoradaest hoiduda, või kui väga vaja, siis kasuatge vahekorra ajal apteegi libesteid ja kondoomi
-küsige, kas viimase 2-3 kuu jooksul olnud seksuaalpartneritel esineb mingeid kaebusi
-naisterstile paluge oma perearstilt kaasa analüüside koopiad
-otsustage, kas soovite rasedusest hoiduda- siis vajate kaasaegseid soovimatust rasedusest hoidumise vahendeid, juhul, kui olte fertiilses eas
-ostke apteegist põieteed

G.Litter, www.naistearst.ee, hetkel Maarjamäelt
http://www.apollo.ee/product.php/0761893
Palun vabandust hilisema vastuse eest, tegemist võis olla edastamise probleemiga nii panga kui ka portaali poolt. Mina sain küsimuse 2 tundi tagasi.
Arstide tasustamisega ei ole ka kõik selge.