Vereeritus 04.12.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
3 nädalat tagasi võtsin SOS-pilli.
Menses hakkas mul enamvähem õigel ajal, aga oli kuidagi teistsugune kui muidu. Veri oli väga vedel. Peale 7 päeva hakkasid krambid-valud ja pidevalt on vähene vereeritus, esineb nii verist voolust kui ka vereklompe. Täna on juba 5 päeva üle normaalse mensese kestuse (7p).
Naistearstile sain aja jaanuari keskpaika. Kas oleks vajalik pöörduda tasulise arsti vastuvõtule?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. SOS pillid sageli põhjustavad tsüklihäireid. Kui suurt verejooksu ei ole, siis jääge ootama ikkagi oma vastuvõttu ja kiiret pole. DR Kadastik