evra plaaster vs pillid 26.11.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen juba mitu aastat kasutanud evra plaastreid, kuna nad on mugavad, kuid viimasel ajal olen täheldanud, et nad põhjustavad mul suuri tujude kõikumist ja mingil määral on langenud ka seksiisu. Sooviksin nüüd vahetada plaastrid madalama hormoonisisaldusega pillide vastu. Ei ole varem tablette kasutanud. Millised oleksid madalama hermoonisisaldusega, mida võiksin proovida?
tänan.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Soovitaks kasutada madaldoosilisi pille, nt Jasminelle ,Jazz. Jarina, Lindinette20jne. Seda peaks ikkagi teile kirjutama kas perearst või naistearst. Millist kirjutada otsustab arst.Dr kadastk