günekoloogiline operatsioon 09.11.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere!
mulle teostati kuu aega tagasi operatsioon: emaka ekstirpatsioon koos adneksidega. diagnoos oli: dysplasia III aste. kaasuvalt müoom.

1. Kas võib kõhtu bandaažiga toestada, kuna kõht on välja veninud?
2. Millal on lubatud siuguelu?

Lugupidamisega
Õie.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Kui lõikusest on möödas kuu aega, siis pandaazi enam pole küll vaja. Soovitaks minna trenni või kodus tegeleda kõhulihaste treenimisega. Kuu aja möödudes olete paranenud ja teile on kõik lubatud. Suguelu on lubatud 4-5 nädalat peale operatsiooni. Reeglina selleks ajaks on ka voolus kadunud.Dr kadastik