vaktsineerimine 27.10.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere!

kui olen nakatunud ja mul on juba kondüloomid, kas siis on mõtet veel lasta ennast vaktsineerida emakakaela vähi ja kondüloomide viiruste vastu? palju vaktsineerimine umbkaudu maksab?
ma ei mõista hästi, kuidas endale kondüloomid sain, sest partneriga olen vahekooras olnud ainult kondoomiga. kas ka ainult partneri peenise puudutamise teel ja niiöelda mürades on võimalik et nakatusin??? sest vahekorda astudes oli kondoom peal.
palun vastake, tänud ette! nataly

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kondüloomid on põhjustatud HPV 6 ja 8 tüübist. Emakaela vähi tekkega neid tüüpe ei seostata.. Nakatuda saab ka mürades. Emakakaela vähki põhjustavad teised HPV tüübid, põhililelt 16 ja 18. Vaktsineerida igal juhul soovitaks. Kokku on kolm süsti ja maksma läheb pisut üle 5000 EEK