valulik 16.10.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere mul on selline probleem,et kaks päeva tagasi muutus mu tuppe piirkond valulikuks,voolus on valge ja tükiline.Mis mul viga võiks olla ja millest see tekkida võis?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Unustasite kirjutada oma vanuse ja selle, kas tarvitate retseptiravimeid?

Suure tõenäosusega on tegemist tupeseene ägenemisega.
Soovitused:
-kasuatge intiimhügieeniks apteegi intiimpesugeele mitte üle 2x ööpäevas
-ostke apteegi käsimüügist Klotrimasool kreem ja määrige seda 2x ööpäevas kuni kaebuste kadumiseni
-ärge kasutage ägenemise ajal tupetampoone
-pesukaisted ostke www.looduspere.ee poest ja kasutage neid vaid menstruatsiooni ajal
-kui kaebused nädalaga ei möödu, siis pöörduge naistearstile või noortekabinetti www.amor.ee (kui olete alla 25-aastane)
-tarvitage toiduks eesti biojogurteid
-ärge suitsetage
-lugege juurde kasutades otsinguid: tupeseen, seenpõletik, kandidoos, kandidiaas, tupepõletik jpm.
G.Litter, naistearst.ee, hetkel Tartust