Vaktsineerimine 06.10.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Kas 35- aastasel naisel on mõistlik teostada emakakaelavähi vastast vaktsineerimist või on selle mõju pigem noorematele naistele?

Loen hpv.ee-st : Esmane sihtgrupp: 9-13 aastased tüdrukud ja poisid, selle grupi rutiinne vaktsineerimine on teostatav lisades vaktsiini kooli vaktsineerimiskalendrisse. Teisene sihtgrupp: 14-15-aastased tüdrukud ja poisid ja 16-26-aastased naised.

Ja teine küsimus. Planeerin rasedust ja teha on vaja 3 süsti erinevate intervallidega. Minu küsimuseks ongi vaktsineerimise mõju rasedusele, on see ohtlik ja kas peaksin enne rasedust vaktsineerima?

Vastuse eest tänades

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Vaktsiine on Eestis 2: üht võib teha kuni 45-eluaastani ja 2. kuni 55-eluaastani.
www.hpv.ee, www.vaktsiin.ee
Mida varem teete, seda suurem on saadav kasu.
Ideaalne on vakstineerida enne suguleu algust.
Soovitan kõikidele tütardele teha kingitus gümnaasiumi lõpuks: emaka kaela vähi vastane vaktsiin!
Teadvalt rasedaid ei vaktsineerita. Kui patsient rasestub vaktsineerimise ajal, siis see ei ole näidustus (ja kahjulik) raseduse katkestamiseks.
Skeemid on 0,1,6 ja 0,2,6. Kokku 6 kuud. 1 kuu peale viimast vaktsiini on ohtlike emaka kaela vähki põhjustavate viiruste vastu kaitse olemas. Siis oleks õige aeg rasestuda.
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

Raske düsplaasia

Tere

Sain diagnoosi raske düsplaasia CIN III, HPV 16,51.Kolposkoopial öeldi, et rakumuutused väga suured pole, aga ootan veel biopsia vastust. Tekkis küsimus, kas edaspidine vaktsineerimine ...

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Tere. Raske düsplaasia korral vajalik kaela konisatsioon. Vaktsineerimine oleks kindlasti mõttekas, kuna see hoiab ära teiste HPV tüvede sse nakatumist. Tihedaid põiepõletikke ei saaks seostada emakakaela ...

Loe edasi

Emakakaelavähi vaktsiin Silgard

Tere,

palun öelge, kas emakakaelavähi vastu vaktsineerimise perioodil Silgard vaktsiiniga võib rasestuda? Mis peaks tegema siis, kui vaktsineerimine algas raseduse ajal?

Tänan ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere,
HPV vaktsiini mõju lootele polle veel piisavalt uuritud, kuid siiani tehtud uurimused kinnitavad, et vaktsiinil puudub lootele kahjulik mõju. Seetõttu on praegu soovitus raseduse ajal mitte ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi