Menstruaaltsükli häired ja rasestumine. 04.10.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.Olen 29 aastane ja oleme abikaasaga üritanud aasta algusest saati last saada ,aga pole siia maani õnnestunu.
Kas selle mitte õnnestumise probleemideks võivad olla valu munasarja piirkonnas ,alati enne päevi ja vahel ka muul ajal.Enne menstruatsiooni hakkab määrima ja esmene päev on alati valulik,vahel tugev ,vahel nõrgem.Enne menstruatsiooni on voolus selline rohekas kollane,kuigi ei lõhna halvasti ja ei aja sügelema.Ja üldse on ka ovulatsiooni ajal selline vähesem voolus ,võrreldes aega enne esimest last (8 aastat tagasi).Siis ei olnud ei mingeid määrimisi ega ei teadnud ka valudest midagi.Siis polnud rasestumisega probleemi,kohe esimesel korral õnnestus.
Ja tsükkel on ka kuidas kunagi,viimane kord oli vahe 37 päeva,muidu jäävad 28-30 vahele.Kuigi on esinenud ka väiksemaid vahesid .Tsükli probleemid on tekkinud viimaste aastatega.Enne rasedust oli asi nagu kellavärk.Kas on võimalik et on mingi pisik mis ei lase rasestuda ja ,kas on mõtet kohe arstijuurde minna Ja kui minna siis mis analüüse peaks kindlalt laskma teha.Ja rasestumisvastased vahendeid pole kordagi kasutanud,sellest ei sa tekkida probleeme.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Kirjelduse järgi võiks tegemist olla kollaskeha faasi puudulikkusega ja ilmselt ei ole ka kõik m.tsüklid ovulatoorsed.Soovitan minna naistearsti vastuvõtule,kes võtab emakakaelast analüüsid ( klamüüdia?),määrab östradiooli ja progesterooni sisalduse vereseerumist ja vajadusel teeb ka ultraheli uuringu.Edu soovides,Maie Väli