rohke verejooks vahekorra ajal 02.10.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
minul mure selline, et vahekorra lõpus avastasin, et tupest jookseb verd, nagu päevade ajal üpris rohkelt, kuigi päevadeni oli veel kuus päeva aega ja eelnevalt polnud ka "määrinud", nagu ikka päevade alguses. Ka pesema minnes voolas ikka korralikult verd. Ja siis järgmine päev oli kõik korras jälle. Ise kahtlustasin, et algasidki päevad varem, aga nüüd möödas juba kaks päeva ja pole rohkem isegi määrinud?! Lõpetasin eelmise tsükliga resestumisvastaste plaastrite kasutamise, kuna on soov rasestuda. Kas võib mure sellest tekkida?
Millest selline rohke verejooks vahekorra ajal?
Tänud vastuse eest juba ette.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Unustasite märkida oma vanuse.
Tegemist on postkoitaalse veritsusega. Kui see peaks korduma, siis vajab probleemi lahendamine uuringuid.
Välistada ei saa ovulatoorset veritsust.
Soovitused:
-jälgige veritsust, kasutage vahekorra ajal libesteid, klotrimasool kreemi peale vahekorda, peske end vaid apteegi intiimpesugeeliga
-märkige üles kuupäev, millal võtsite ära viimase plaastri
-märgike üles menstruatsioonide 1. päevad ja lugege m tsüklite pikkused
-ostke apteegist ovulatsioonitestid, et määrata parim rasestumise aeg
-kui probleem kordub, siis broneerige aeg naisterstile; ovulatoorne veristus möödub enamasti iseenesest
-jälgige, et tupes ei oleks vahekorra järgseid traumasid, ning ka partneril
G.Litter, naistearst.ee, hetkel Maarjamäelt