polütsüstilised munasarjad,liigne karvakasv 15.09.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,olen38.aastane ,väga varases nooruses sünnitanud naine.19 aastaselt 3 last.Pärast sünnitusi on olnud perioode kus tsükkel väga paigast ära.On olnud ka perioode kus olen kiiresti kaalus juurde võtnud ja kaalujälgijana ka kehakaalu langetanud ,lühikese ajaga20 kg.Praegu tsükkel paigas, tsükli pikkus 40 päeva.Umbes 25.aastaselt tekkis näole, kehale tugevam karvakasv,juuksed hõrenenud,nagu meeste kiilaspäisus.Olen käinud Kuressaare endrokrinoloogi juures ja ka günekoloogile oma muresid kurtnud.Endrokrinoloogilised analüüsid korras.Günekoloogilisel ultraheli uuringul ka mitte midagi hullu, peale selle ,et mõlemas munasarjas avastati väikesi polütsüste .Günekoloogi soovitus rasestumisvastased tabletid.Nii günekoloog,kui endrokrinoloogi arvates pean oma juuste hõrenemise ja liigse karvakasvuga lihtsalt leppima.Tahaksin kuulda ka teie arvamust oma muredele.

Kõke paremat soovides K Kuressaarest.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Sooviksin Teid meeleldi oma vastuvõtul kohata.Helistage kabineti telefonil 7 319 267.Siis saame vastuvõtu pisut varem organiseerida kui üldjärjekorra alusel.Tervitades,Maie Väli