Logesti 7-päevane paus 19.12.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tean, et kui kombineeritud pilli võtmisega hilineb pikemaks ajaks, kui 12 h, siis tuleb võtmist siiski jätkata, aga kindlat kaitset enam pole järgmised nädal aega... Aga mis saab siis, kui tulebki jätta 7 päeva vahele. (Tsükli päevad 22-28). Kas siis on mingit kaitset? Kas siis tuleks kondoomi kasutada?

Mille poolest see erineb lihtsalt pikemast hilinemisest?

Ma küsisin seda ka arstilt, aga ta ei vastanud (isegi ei kuulanud praktiliselt lõpuni) ja ütles, et niikuinii on enamus sellest ajast "päevad". Mulle sellest teadmisest ei piisa.

Ette tänades....

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.

Rasestumisvastane kaitse on Teil kogu pillide võtmise aja ja ka seitsmel tabletivabal päeval ( kui olete tablette korralikult võtnud, ei ole jätnud tabelette vahele ega hilinenud võtmisega, Te ei ole kasutanud teisi ravimeid ega ei ole Te oksendanud ega olnud Teil kõht lähti). Seega soovi korral võite olla seitsme tabletivaba päeva ajal kaitseta vahekorras. Pillide toimimiseks on vaja veidi aega, seetõttu kui alustate esimest korda pillide kasutamist , Teie arst soovitabki Teil esimese 7-14 päeva ajal kasutada lisa kaitsevahendeid (näiteks kondoomi), alustades aga juba teist ravimi lehte on Teil kaitse juba olemas ja täiendavad kaitsevahendid rasedusest hoidumiseks ei ole vajalikud. Seetõttu kui tablett on jäänud vahele peaksite jätkama tablettide võtmist ja kasutama lisakaitsevahendeid kuni ''menstruatsioonini'' (tabletivaba perioodini) või 14 päeva, peale seda on Teil jälle kaitse olemas.

Tervitades Aire Sekavin