Menstruatsioon teismelisel 27.08.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Minu 14aastasel tütrel on mure oma menstruatsiooni pärast. Nimelt on tal menstruatsioon olnud 2 korda, eelmine kord oli vahe 2 kuud ja nüüd on vahe olnud juba 3 kuud, kuid menses ei ole alanud. Raseduse võimalust ei ole. Milles võib asi olla? Kas on põhjust arsti poole pöördumiseks?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Mureks ei ole põhjust. Menstruatsioonide reguleerumine võib aega võtta mõni aasta. Kuni 16 eluaastani ei ole veel muretseda vaja.

Soovitused:
-saab lugeda juurde www.amor.ee noorte nõustamiskeskused
-ostke tütrele intiimpesugeel Lactacyd ja õpetage seda kasutama 2x ööpäevas: ikka õhtul enne magama minekut ja hommikul enne kooli minekut
-iga päev tuleks vahetada aluspükse
-kõikide menstruatsioonide 1. päevad tuleb märkida kalendrisse
-lugege juurde vaktsineerimisest www.hpv.ee ja www.vaktsiin.ee
-kuni 20- aastased võiksid probleemide puhul pöörduda noorte nõustamiskeskustesse või lastegünekoloogidele
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt