valulik ovulatsioon 18.12.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Mul on mitu kuud ovulatsiooni ajal üpriski tugev valu alakõhus. Kas see viitab mingile haigusele või ei ole see haiguslik nähe?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Tere!

Kui ovulatsiooni ajal esinev valu ei vähenda elukvaliteeti ja möödub 48 tunni jooksul, siis tõenäoliselt ei ole tegemist haigusega.

Kui Te olete töövõimetu ja vajate enam aega ravimite tarvitamiseks, peaks teostama lisauuringud naistearsti juures. Välja tuleks lülitada põletike esinemine ja PCOSündroom.

Naistearst G.Litter