Pikaajaline vereeritus 17.07.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Kolm päeva pärast menstruatsiooni lõppu tekkis uus veritsus, keskmisest väiksema tugevusega, mis on kestnud juba kaks nädalat ning ei näi lõppevat. Veritsus on tükiline, ühtase tugevusega ja kohati kerge ebamugavustundega alakõhus.
Olukorrale eelnes 2 kuu pikkune tsükkel, st ei esinenud menustruatsiooni. Tegin siis rasedustesti, mis oli negatiivne.
Aasta tagasi jätsin Jeanine pillide kasutamise ning kõik on korras olnud. Elan regulaarset suguelu ning ei ole sünnitanud (25 a.).
Mis võib olla toimuva põhjuseks?
Tänan.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Kui rasedustest on negatiivne, siis on tegemist menstruaaltsükli häirega juhul, kui suguhaigused ja muud põletikud on välistatud.

Soovitused:
-broneerige plaaniline aeg naistearstile
-otsustage, kas soovite rasestuda ja sünnitada või hoiduda soovimatust rasedusest, sellest sõtub ravi otsus
-korrake rasedusteste 1x nädalas, kui ei alga menstruatsioon või seni, kuni pääsete naistearstile
-kirjutage üles menstruatsioonide 1. päevad ja lugege menstruaaltsüklite pikkused selle aasta jooksul
-oma perearstil on võimalik kontrollida kliinilise vere analüüs, koopia võtke naistearstile kaasa
G.Litter, www.naistearst.ee, Pärnust