Kummaline punn rinnanäärme alumisel sisemisel külj 10.07.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Avastasin enda vasaku rinna all nibust 7-8 cm allpool rinnaku keskele jääval alal (rinnad on mul suured-D korv) sellise punakas-lillaka punni. Algul arvasin, et mädapunn, selline, mis alles hakkab koguma end, kuid mädapead peal ei ole. Oleks nagu väike verevalum naha all-kõrgem koht. Poori koht on ka peal aga rasu sealt ei tule. Mingit eritist ka ei tule.
Kas see võib olla vähk?
Rinnad on mul suured ja rinde alumine osa on vahel ka leemendama ja punetama läinud. Tänu sellele on nahk tumedamaks tümbunud ka rindade alt.
Ootaksin väga vastust.
Olen naine, 41, mingeid kaubusi enne ei ole olnud. Suguvõsas ei tea ühtki rinnavähu juhtu-pole kunagi olnud.
Merike.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Merike!
Suure tõenäosusega ei ole tegemist rinnavähiga.
Kuid selleks, et oleksite kindel ja rahulik, soovitan pöörduda professionaalsesse rinnakliinikusse www.mammograaf.ee. Rinnanäärmeid kontrollitakse menstruaaltsükli 5.-15. päevani. Kui algab menstruatsioon, siis helistage rinnakliinikusse ja broneerige aeg 5.-10. m ts päevani.
Paluge omal soovil uuringu eest 3 koopiat vastuseid: teile, oma perearstile ja naistearstile.
Kui uuringud on korras ja naha muutused püsivad, siis oleks arukas pöörduda nahaarstile.
Põletike välistamiseks on oma perearstil võimalik kontrollida kliinilise vere analüüs, mille vastuse koopia võtke eriarstidele kaasa.
G.Litter, www.naistearst.ee, Maarjamäelt