Viljatus 18.12.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!Olen 29.a. Saaremaa naine.Oleme koos elanud mehega 1.aasta,kuid ei ole siiamaani jäänud rasedaks.Olen ka ülekaaluline ja menstruatsioon on küllaltki ebakorrapärane.Tänu tablettidele ta toimib enam-vähem iga kuu.Oma arsti sõnul on tegemist hormonaalse häirega.Hiljuti käisin Tallinna,kus pidi mul tehtama laparaskoopia aga arst ütles, et minu paksuse tõttu ei ole seda võimalik tehnilislt teostada.Kas on tõsi, et ülekaalulistel ei saa seda protseduuri teha. Nüüd soovib arst mul tulla sisse Tartu endokrinoloogi osakonda, et uurida minu hormoone. Mismoodi neid uuritakse ja kui kaua võtab selline uuring aega. Teid ette tänades:Anu Saaremaalt.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere,Anu! Selleks, et uurida hormoonide sisaldust Tartus,peaks Teil olema saatekiri perearstilt SA TARTU ÜLIKOOLI SISEKLIINIKU endokrinoloogiaosakonda.Parem on, kui Teie perearst varem statsionaarse koha suhtes telefoni teel kokku lepib ,mis päeval võite kohale sõita.Uurimine ise võtab aega kõige rohkem 3-4 päeva.