Mirena spiraalilt üle tablettidele 27.06.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Olen 37 aastane, kahe lapse ema. Sel suvel saab Mirena spiraali kandmise aeg, 5 aastat täis. Tean, et spiraali eemaldamisele järgnevad mensesed on pikad ja vererohked. Seega ei soovi seda protseduuri suvel teha.
Kuid aega ei julge raisata, sest muret teeb see, et arsti võetud "kaela" proov näitas põletikku. Ütles küll, et mitte väga tõsist aga ikkagi. Tema soovitus oli, et täpsema vastuse saamiseks tuleks spiraal välja võtta ja uus proov teha.
Millal, peale spiraali eemaldamist võib hakata tablette (Yasminelle või Jeanine või ...) võtma? Ja kas nende võtmine suudab ohjata mensest?
Kas on olemas kindel aeg spiraali eemaldamiseks? Arsti jutust ei saanud päris täpselt aru. Kas "määrimisaeg"? Aga kui mõni kuu ei määrigi? Jälle aeg...
Kõike head teile.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Väga raske on soovitada ilma täpset vastust teadmata.Kerge-ja keskmiseastmelised düsplaasiad võivad paraneda iseenesest.Ilmselt soovis arst teha kolposkoopiat,mis tähendab limaskestade uuringut ja koetükkide võtmist,kasutades head valgust ja suurendust.Kui aga tegemist on lihtsalt emakakaela põletikuga,võiks ju proovida tservitsiidi ravi laiatoimelise antibiootikumiga ( doksütsükliin,erütromütsiin).Konsulteerige veel oma arstiga.Kui on kindel näidustus spiraali eemaldamiseks,siis spiraali on võimalik eemaldada ka ajal,mil menstruatsiooni ei ole.Edu soovides,Maie Väli