Olematu seksuaalelu 18.06.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, minu probleeemiks on see, et olen juba aasta otsa täiesti frigiidne. Ma ei soovi mingit vahekorda ja see teeb õnnetuks mu abikaasa. Olen 40-aastane, 3 lapse ema, kellest noorim on 1 aastane ja 10 kuune, pidevalt väsinud ja omaette olla sooviv. 2007 aasta veebruaris paigaldati mulle hormoonspiraal Mirena. Mis võiks olla frigiidsuse põhjuseks, ja kuidas seda suurt probleemi (abikaasa jaoks) lahendada? Minu jaoks ei ole seks probleem - ma ei taha seda üldse!

Tänan Teid vastuse eest,
Katarina

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Mingil määral võib Mirena spiraal pisut süvendada probleemi, kuid põhjus ei ole ainult selles. Soovitaks apteegist osta naistele mõeldud toonust tõstvaid ja ka seksuaalsust tõstvaid preparaate. Olemas on suukaudseid ja ka lokaalse toimega preparaate. Kui te olete kogu aeg väsinud, siis peaksite kontrollima oma verd kehvveresuse osas. Kindlasti ületöötamine, stress jne soodustavad teie olukorda. Soovitaks ka pöörduda seksoloogi poole (koos mehega). Dr Kadastik