Kipitus ja punnid tupes? Kas kondüloomid? 14.05.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen 31a 2 last sünnitanud naine. Veebruaris 2008 Pap oli I.
Viimasel nädalal on tekkinud tuppe punni moodi moodustised, mis sügelevad ja kipitavad. Kas on võimalik kuidagi leevendust saada? Kas need on kondüloomid?
Meil mehega pole erilist voodielu pikemat aega olnud, kuna olen laste pärast päris kurnatud ja magamata olnud. Mul on tunne, et need "punnid" tekkisid peale vahekorda. Enesetunne on kehv, kuna istudes võtab muud kui nihelema. Kas oskate öelda, mida võiksin kasutada või kuidas käituda?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Suure tõenäosusega on tegemist kondüloomidega.
Võimalikud on ka genitaalherpese villid vm.
Soovitused:
-pöörduge naistearstile!
-ostke apteegi käsimüügist intiimpesugeel Lactacyd, kasutage seda 2x ööpäevas
-apteegi käsimüügist saate Klotrimasool kreemi, see leevendab sügelust ja kipitust tupeesikul ja ureetra ava ümbruses, mis on põhjustatud tupeseene ägenemisest
-kondüloomide raviks on hea retseptiravim Aldara
-genitaalherpese raviks on retseptiravim Valtrex
-ärge kasutage tupetampoone ega pesukaitseid iga päev, ärge kasutage stringe
-kui mehel on kaebused, siis mees saab pöörduda www.meeste.kliinik.ee või dermato-veneroloogile - naha- ja suguhaiguste eriarstile
G.Litter, www.naistearst.ee, Maarjamäelt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

Kondüloomid

Tere, Doktor!

Mul diagnoositi 2008. aasta lõpus kondüloomid, olid mõned üksikud väikesed ja Aldara kreem aitas hästi. Mul polnud peaaegu aasta selle haigusega probleeme, kuid siis ilmusid ...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Krissu!
Genitaalkondüloomidega esineb palju erinevaid kaebusi, kuna nad on põhjustatud inimese papilloomiviirustest. Saate juurde lugeda www.hpv.ee. Oleksite ju pidanud ka koheselt vaktsineerima ...

Loe edasi

põletik??

Tervist!
Olen 20 aastane neiu. poolteist kuud tagasi oli mul tupeseen, mille ravisin küünalde ja kreemiga terveks. kaks nädalat tagasi, kui viimati vahekorras olin, oli selle lõpupoole ja vahetult ...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud I.!
Teie poolt nädal aega tagasi avastatud võimalikke muutusi tuleks näha ja uurida, et teha otsuseid.
Kui Teie kaebused püsivad, peaksite registreeruma naistearsti vastuvõtule.
Loe edasi

naise vooluse ja mehe psoriaasi vaheline seos

Olen kuulnud mingisugust legendi, kuid küsiksin Teilt kui professionaalilt, kas jutul on ka tõsi taga: nimelt kas naise vooluse ja mehe võimaliku psoriaasi vahel on olemas seos? Mehel aeg-ajalt ägeneb ...

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Kui mehe psoriaatiline lööve esineb peenisel, siis see võiks küll ägestada teie tupeseent. Kui psoriaas on jalal, siis ei peaks olema sellega seost. Tupeseen on põhjustatd väga paljudest faktoritest, isegi ...

Loe edasi

tupp

tere!!
minu küsimus on selline,et mul on tekkinud häbeme piirkonda väikesed punnid...pole valusad ega suured.aga ikkagi punnid...kas se on üldse normaalne ja kas need kaovad ise ära...
ette ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere!
Kõikides naha piirkondades, ka häbeme piirkonnas võivad tekkida põletikulised "vistrikud". Tähtis on hügieen, sage, soovitavalt intiipesu-geeliga, pesemine. Kui "punnid" ise ei kao, peab pöörduma ...

Loe edasi

Peale pharmatexi mügarikud

Peale tupesiseseid pharmatexi tablettide( 6 tabl) tekkisid peale vahekorda imelikud mygarikud(rohkem punnide laadsed). Algul tundsin sellist kipitust ja järgmine päev olid väikesed kühmud. Kirjutasin jub ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere!
Kipitus ja "punnid" on reaktsioonist Pharmatexi tablettidele ja need kaovad iseenesest. Soovitan edaspidi neid tablette mitte kasutada.
K.Seemen

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi