Vaktsiin 14.05.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Soovin lasta vaktsineerida HPV viiruse vastu oma 13 aastase tütre. Kuna omal on olnud sellega kokkupuude, siis oli see ka arsti soovitus. Vaktsiini esimesed kaks annust on olemas. Nädal tagasi sai tütar koolis hepatiidivaktsiini. Küsimus siis ongi, kui pikk vahe peab kahe vaktsiini vahel olema (kui üldse peab).

Ette tänades
Maris

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

HPV vaktsiini tehakse skeemi järgi. Kui vahepeal tehtud hepatiidivaktsiin, siis sellest ei ole midagi, kuna need on erineva eesmärgiga vaktsiinid .DR Kadastik